NEDEN AÇI?
Neden AÇI ?
Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, ilkbal nurusunuz. Yurdu asıl nura gark edecek sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.

Mustafa Kemal ATATÜRK
Açı'da
Eğitim Koçluğu
AÇI Eğitim Kurumu’nda her öğrencinin hazırlık programını tasarlayan ve sürekli güncelleyen bir tasarımcısı ve yaptıklarını takip eden bir takipçisi var. BU SİSTEM ÖĞRENCİ KOÇLUĞUDUR.

Öğrenci Koçluğu öğrencinin kendinin farkına varmasını sağlayan bir tekniktir. Başarısız öğrenci yoktur. Kendini tanımayan, güçlü ve zayıf yönlerini bilmeyen öğrenci vardır.

Öğrenci kendine ve yeteneğine güvenmezse başaramaz. Başarmak için kendine güvenmek, ulaşılabilir hedefler koymak gerekir. Ulaşılamayacak hedefler koymak kendini kandırmaktır. Bütün enerjini bu hedefe ulaşmak için çabalayan öğrenci ulaşamadığında çok üzülecektir. Ulaşılabilir, doğru ve yerinde kararlar verebilmek için potansiyellerimizin farkına varmamız gerekir. Potansiyellerinin farkında olmayan öğrenci yanlış tercih ve kararlar alır. Koçun amacı öğrencinin kendini tanıyarak, yeteneklerinin farkına varıp kendine uygun ulaşılabilir kararlar alabilmesidir.
Öğrenci Koçluğu öğrencinin plan yapmasına, hedef belirlenmesinde ona yardımcı olmaya çalışan kişiye özel bir programdır. Amacı;

✓ Öğrencinin okul başarısını artırma
✓ Sınavlarda başarılı olmasını sağlama
✓ Ulaşabileceği, kendine uygun hedefler koyma
✓ Zamanı verimli ve etkili kullanma
✓ Etkili çalışma yöntemlerini öğrenme
✓ Kendine güvenme
✓ Başarabileceğine inanma
✓ Yeteneklerinin farkına varma
✓ Güçlü yönlerini keşfetme ve bu yönlerini geliştirme
✓ İnsanlarla iyi ve doğru iletişim kurma
✓ Doğru sorular sorma becerisini geliştirme
✓ Kendini yaptığı işe vererek çalışmasını sağlama
✓ Konsantre olma
✓ Sınav stresi, kaygıyla baş edebilme
✓Hedefleri netleştirmek
✓ Ne istediğine tam anlamıyla karar verebilme
✓ Kendi kendini kontrol edebilme
Rehberlik
Hizmetlerimiz
İlk Adım Testi
Öğrencilerimizin okula başlamadan eksiklerini belirliyor ve kişiye özgü program yapıyoruz.

Psikolojik Danışma Hizmetleri
Tüm öğrencilerimize ve ihtiyaç duyulduğunda ailelerimize de pdr hizmeti sunuyoruz.

Veli Bilgilendirme
Velilerimiz öğrencilerinin durumlarını online olarak anlık görebilir. Ayrıca düzenli aralıklarla konferans, seminer ve toplantılarla öğrencikeri ile ilgili düzenli bilgi verilir.

Danışman Öğretmenlik
Her öğrencimizin ihtiyaç duyduğu geri dönüşü ve takibini sağlıyoruz.

Mesleki Rehberlik
Öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu alanlara yönlendimesini sağlıyor, kariyerine lisede başlama imkanı sunuyoruz.
11. ve 12. Sınıfta
Yks Hazırlık Programı
AÇI EĞİTİM KURUMLARI olarak; yeteneklerinin farkında, kendini doğru ifade edebilen, analiz ve yorum yeteneği gelişmiş, iletişimi güçlü, özgüveni yüksek, ülkesine ve çevresine faydalı; akademik başarının yanında bilim, kültür-sanat ve spor alanlarında başarılı bireyler yetiştirmek için yola çıktık.

Bu gayeyle bu Eğitim-Öğretim döneminde AÇI EĞİTİM KURUMLARI olarak temel hedefimiz, öğrencilerimiz ile beraber ‘mutlu, başarılı, güzel ahlaklı’ ve kendisine, ailesine, güzel ülkemize ve dünyaya faydalı birer bireyler olarak yetiştirmek ve bu uğurda onları geleceğe hazırlamaktır.
Yabancı Dil Programlarımız
Kurumumuzda 2.Yabancı Dil ALMANCA olarak verilmektedir.

Öğrencilerimizin hayatta başarılı birer birey olmasının en önemli ön koşulu yeni beceriler kazanmaya ve yeni bir şey öğrenmeye hevesli olmalarıdır. Farklı kültürlerdeki insanlarla tanışmak ve ikinci bir dil öğrenmek de bu merak duygusuyla başlar. Açı Koleji, ikinci bir dil Öğrenmenin öneminin farkında olan okullardan birisidir.

Öğrencilerimize iki dilli olmak günlük hayatında, eğitim sürecinde ve kariyer basamaklarını tırmanma yolunda birçok avantaj sağlar.

- Hafızanızı Geliştirir,
- Akademik Performansınız Artar,
- Özgüveninizi ve Yaratıcılığınızı Yükseltir,
- Yeni Kültürlerle Tanışma İmkânı Sağlar,
- Entelektüel birikim kazandırır.
Neden Deneme Kulübü ?
KUNDUZ iş birliğiyle LGS-YKS DENEME KULÜBÜ SEÇKİN YAYINEVLERİNİN TÜRKİYE GENELİ DENEMELERİ 40 TYT-AYT DENEMESİ + 26 LGS DENEMESİ Deneme Kulübü Başvurusu